Empoli FC – Città di Palermo 1:0

Czysto Pojedynek ratownictwa między Empoli i Palermo długich widzów na Stadio Carlo Castellani nie oferują niczego znaczącego. Tactical bitwa przeniosły się z boku domu, aby dwanaście minut przed końcem, gdy jedynym celem w Unibet meczu Massimo Maccarone sprawia przyprawione, nawiasem mówiąc, były gracz Sycylijczyków.

Tempo meczu poinformował piłkarzy krajowych. Empoli były bardziej na piłce i gra pacjenta stopniowo zaorane się przed bramkarzem Posavec. Miał pierwszy zdecydowanie interweniować po próbie dalekiego zasięgu na 26 minut, tuż przed zatrzymaniem Faul obiecujących działań, które mogłyby w stu procentach szansę dobić Bellusci. Wysiłek Empoli spełzły na niczym się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to wielokrotnie oparł się na murawie Riccardo Saponara, Posavec i cała defensywa Sycylijczycy jednak opór.

I tak było przez długi czas, nawet po zmianie strony. Trener Eugenio Corini najwyraźniej wstrzymało się od swoich podopiecznych taktyk obronnych, ponieważ są one do wyjątkowej próbie w 67 minucie bezużyteczne bez niego.

76 minut trener Martusciello zdecydował się na zmianę w grze wysłany doświadczony napastnik Massimo Maccaroneho. Jak się okazało, był to szczęśliwy wybór, bo łysy przekazuje wystarczy dwie minuty gola na wygraną. Cionek ominęło we własnym Maccaroneho sfaulował i wziął odpowiedzialność dotyczy i przekształcony!

Sycylijczycy nagle się przegrupować i zaczynają atakować także umożliwienie im ale reszta meczu nie było dobre. Ani przybycie kolejnych doświadczonych sportowców Alessandra Diamantiho których nawinięte Empoli obrony zablokowana. Cóż, Palermo i nie radzą sobie w głównym pojedynku ratunkowej wąsko stracił.