Manchester United – Sunderland AFC 3:1

Štvrtú výhru v rade si pripisuje družina Jose Mourinha. Červení diabli vďaka gólom Blinda, Ibrahimoviča a Mchitarjana jasne prehrali Sunderland a pokračujú vo stíhacie jazde za prvý štvorkou.

Prvá polovice ponúkla vyrovnanejší podívanou, než sa možno čakalo. United síce očakávane mali územnú prevahu, však Sunderlande zase až tak veľké trable nenarobili. Hostia sa síce väčšinu úvodného polčasu urputne bránili, avšak sa tiež dostali do dvoch zaujímavých príležitostí.

Prvý závar pred bránkou hostí prišiel v piatej minúte, kedy po kombinácii s Valenciou pred bránku poslal strieľaný center Pogba, s ktorým si Pickford poradil len s značným ťažkosťami. V 19. minúte sa faulu tesne pred vlastným pokutovým územím dopustil Blind. K rozohrávke priameho kopu sa postavil Van Aanholt a podareným projektilom poriadne pretiahol De Geu.

Na záver prvej polhodinky mal k blízku veľmi blízko domáci Pogba. Ten sa po narážačke na hranici pokutového územia rozhodol vypáliť a jeho tečovaná rana opečiatkoval tyč Pickfordová svätyne. Na druhej strane zahrozil po nedorozumení Roja s Blindom Anichebe, ktorého ale vo veľkej príležitosti vychytal skvelý De Gea.

Tesne pred prestávkou sa už domáci priaznivci konečne dočkali. Po prihrávke Ibrahimoviča sa do pokutového územia vrútil Blind, ktorý prízemný strelou na vzdialenejšiu tyč prvýkrát rozvlnil sieť.

Druhá polčasu začala vo vlažnom tempe a prvý naozaj zaujímavá šanca prišla až po 20 minútach hry. Po hrôzostrašné prihrávke Djilobodjiho sa do rýchleho protiútoku rútil Mchitarjan, ktorý peknú prihrávkou vyzval Ibrahimoviča, lenže toho vo vyloženej šanci vychytal Pickford. Ten istý hráč potom osem minút pred koncom zložil reparát. Ďalšie chybu v rozohrávke tentoraz vyrobil Ndong, ktorý tak súpera vyslal do prečíslenia dvaja na jedného. S tým si Pogba spoločne s Ibrahimovič dokázali poradiť a druhý menovaný obstřelem okolo padajúceho Pickford zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Najväčší futbalovú parádu však predstavoval tretí zásah. To sa po centre Ibrahimoviča do lopty pätičkou položil Mchitarjan a famóznym spôsobom poslal loptu za chrbát bezmocného Pickford. V nadstavenom čase potom De Geu o čisté konto pripravil nádhernú strelou Borini, čo však na víťazovi zápasu už vôbec nič nemenilo.