Pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki

Rosnąca meble: za i przeciw

Od niedawna wielu producentów zaczęto stosować pomysł produkcji mebli na wyrost. Jakie meble rosnące? To biurka, krzesła i łóżka.

Plusy takich mebli:

1.) Regulacja na wzrost dziecka. Jest to szczególnie ważne dla biurka, za którym dziecko spędza dużo czasu. On bezpośredni wpływ na kształtowanie postawy poprzez odpowiedni oporu nóg, wysokości siedziska i blat.

2.) Regulacja wielkości łóżka pozwoli zwolnić więcej miejsca na podłodze, gdy dziecko jest małe i dużo czasu spędza w ruchomych gry.

3.) Oszczędność domowego budżetu. Więcej nie ma potrzeby aktualizować meble w pokoju dziecięcym co 3-5 lat.

Ale, jak wiadomo, dziecięce gusta i preferencje zmieniają się z dnia na dzień. Wadą rosnącej mebli jest jej trwałość! Łóżko, biurko lub kanapa mogą dokuczać dziecku szybciej, niż się z nich wyrośnie. Możliwe wyjście z tej sytuacji – aktualizacja wnętrz kosztem nowych tapet, akcesoriów i przemeblowanie.

Systemy magazynowania dziecięcych rzeczy

Jak uporządkować kompletne ubrania dla dzieci? Ubrania na różne pory roku, w domu i w szkole, zabawki duże i małe, rysunki i rzemiosło, książki i zeszyty, kredki do ulicy i pisaki do szkoły… Po pierwsze, usuń lub wyrzucić zbędne, mniej rzeczy – mniej bałaganu. Po drugie – znajdź rzeczy domki. Po trzecie – należy umieścić zgodnie z przeznaczeniem.

Wszystko dla gier i domowej rozrywki umieść obok. Wszystko do rysowania – na jednej półce, do modelowania – na inny, pojemnik z lego i schematu do niego – nie trzeciej. Wtedy dziecko dla jednego zajęcia będzie przeszkadzał tylko jedną półkę i będzie w stanie sam usunąć wszystkie z powrotem, nie plącząc z czym leżą pędzle, a z czym – papier. Do tego przyda się pojemny, otwarty regał. Na przykład, u polskiej fabryki Meblik oferuje doskonałe stojaki dla chłopców i dziewcząt w projektowaniu z samochodzikami różnych stylów, piłka nożna, , wiń-, kwiatami i mickey-, z różnymi zwierzętami i abstrakcyjnych obrazów, na każdy gust. Również w każdej kolekcji jest skrzynia na zabawki – bardzo wygodny przedmiot, zapraszający do przywrócenia porządku, a także pracownik ławką lub dodatkowym niskim stoliku.

Regał Kubuś Puchatek, toy box Ocean

Regał “Kubuś Puchatek” toy box

Ubrania też lepiej sortować na zasadzie “dokąd iść”, a nie wierchy oddzielnie – niskich częstotliwości oddzielnie. Oddzielna półka – dla szkolnej odzieży, prywatna – dla domu, jeszcze do spacerów. Na wieszaki dobrze raz umieszczać gotowe zestawy – koszula, spodnie i kamizelka z lub i z rajstopy – to znacznie ułatwi poranne opłaty do szkoły lub przedszkola. Na wysokie półki chowa ubrania , a także rzadko używane kostiumy karnawałowe, kapelusze. Majtki i skarpetki dobrze układać w oddzielnych skrzyniach lub użyć separatory sekcji w wielkim pudle. Należy zwrócić uwagę na szafę białoruskiej fabryki Softform. Jest to bardzo pojemny szafka z trzema szufladami, dziewięciu półkami i dwoma drążkami na ubrania w ośmiu wariantach kolorystycznych elewacji, które można łączyć według własnych upodobań, a do niego można dobrać różne zamknięte i otwarte regały według potrzeb i konfiguracji pokoju
Zobacz również: wyposażenie do pokoju dziecięcego Banaby.pl