Pôvabná reportérka ČT boxuje v ringu! Monokla sa nebojí

Bola zvyknutá zbierať vavríny na tartanových dráhach. Do podvedomia športových fanúšikov sa ale niekdajší atlétka a majsterka republiky Markéta perníčky zapísala skôr až ako televízny športový redaktorka. Atletike už dala vale, vrhla sa na box. Má za sebou prvý ostrý zápas a hneď víťazný. Na nedávnej Box Gala Night porazila o niečo skúsenejší Gabrielu Čechákovou. A už sa vraj chystá na odvetu.

Práca ju núti čas od času sa postaviť pred televíznu kameru. Toho, že ju diváci pri vysielaní niekedy uvidí s monoklom v tvári alebo s prerazenými nosom, sa Markéta perníčky nebojí.Má vraj veľmi kvalitné dvojité krytie.

Pre box sa bývalá republikové šampiónka v behu na 400, 200 a 100 metrov rozhodla vo chvíli, keď sa po materskej dovolenke odhodlala vrátiť k športu. “Pôvodne som nechcela bojovať, išlo mi len o to vrátiť sa späť do kondície. Mojím súperom bol len vrece, “líči perníčkov. Jej pozoruhodný štýl neunikol ostravskému trénerovi Josefovi pekárka. Keď ju videl, presvedčil ju, že by to mala skúsiť v ringu. “Som pre každú zlobu. Takže som sa rozhodla to skúsiť, “rozpráva sympatická sporťačka.

Nasledoval tvrdý každodenný tréning. Sedemmesačné drina pod dohľadom Milana Mezeie, bývalého boxera a tiež maséra vítkovických hokejistov. Bolelo to.Keď dostala prvú ranu na bradu, ľahla na zem a chvíľu o sebe nevedela. “Tréner mi povedal, na ktorú stranu mám uhnúť. A ja odbočila na druhú. Dostala som ju a zatmelo sa mi, “vybavuje si bývalá atlétka a tiež florbalistky.

Súperka krvácala, sama dostala jednu ranu

Tréningové útrapy zvládla. A prišiel deň D, kedy pred trinástimi stovkami divákov vstúpila do ringu. “Ťarcha atmosféry na ňu doľahla. Veľa taktických vecí, ktoré mala robiť, zrazu úplne zabudla. Má ale obrovskú výhodu v tej atletickej príprave, “podotýka k veci Mezei. “Máme však ešte na čom pracovať. Vyladiť techniku, zvládnuť taktiku, je toho stále dosť, “dodáva tréner.

Svoj prvý zápas zvládla.Porazila Gabrielu Čechákovou, zverenkyňu trojnásobné republikovej šampiónky Ester Konečné. “Najskôr ju počítali, potom jej dokonca tiekla krv z nosa. Ona ma trafila raz, “bilancuje perníčky svoj prvý zápas.


A už sa teší na odvetu. “Oficiálna výzva ešte síce neprišla, ale v novinách som čítala vyjadrenia trénerky Konečné, ktorá povedala, že k tej výzve asi dôjde. Ja ju prijmem, “tvrdí perníčkov odhodlane.

V redakcii Českej televízie sa o zdravie svoje športové redaktorky údajne neobávajú. “Kolegovia to prežívali so mnou. Moc mi fandili, “poznamenáva. Čo sa stane, až jej niektorá zo súperiek direktom spôsobí treba podliatinu pod okom?

“To sa nestane. Mám výborné dvojité krytie, cez to sa nikto nedostane, “vyhlasuje matka päťročného Jonáša.Odvetný zápas s Gabrielou Čechákovou by sa podľa perníčky mohol uskutočniť na jar.

Bet365-Bonus čaká na Vás